OSTRÓW. W nagrodę do Paryża


Kolejny sukces uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Zaprezentowali swój pomysł na innowację dla branży kurierskiej i wygrali! W nagrodę jadą do Paryża!

Zespół Fixbox (w składzie: Bogumił Skoczylas, Bartek Trusiński, Julia Nowaczyk, Klaudia Filipowicz) miał pomysł na innowację dla branży kurierskiej i wygrał w ogólnopolskim konkursie DPD Startup Contest. DPD Startup Contest – Konkurs dla Startupów na innowacyjne pomysły dla branży KEP (szeroko rozumiana branża przesyłek kurierskich). Głowna nagroda,  to dziesięć tysięcy zł i wyjazd na Targi VIVATECH w Paryżu.

Fixbox to rewolucyjny system łączący ze sobą konsumentów i firmy serwisujące za pomocą kurierów i administratorów – opisuje Bogumił Skoczylas. – Dzięki niemu i połączonymi z nimi aplikacjami można naprawiać urządzenia szybciej, taniej, wygodniej i zdrowiej dla środowiska. Ten system wykorzystuje najnowsze technologie, aby w sposób efektywny i bezpieczny zapewnić komfort użytkownikom i pomóc im, gdy zepsują się ich urządzenia.

Uczniowie przygotowali cały system informatyczny oraz prezentację projektu i dokumentację w języku angielskim, co było wymogiem udziału w konkursie. Opiekunami naukowymi uczniów byli: dr Paweł Sobczak i mgr inż. Wojciech Krawczyk.

Podajemy, że to kolejny sukces uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie, bo jest ich co niemiara, a jednym z ostatnich było zwycięstwo Filipa Tomczyka w ogólnopolskim konkursie dla uczniów szkół średnich OMSA. Jego praca nosiła tytuł „Badanie rozmieszczenia wodoru neutralnego w Drodze Mlecznej”. Filip sam zbudował radioteleskop z paraboidalną czaszą, a potem wykorzystał go do pomiarów. W nagrodę otrzymał teleskop w systemie Newtona na montażu Dobsona o średnicy zwierciadła 8 cali.

Także w marcu Filip Tomczyk z Kubą Jędrzejewskim zajęli I miejsce w ogólnopolskim konkursie fizycznym „Piękne doświadczenie fascynujące wyjaśnienie”. 
(jag, jw)

Komentarze