Wysyłał swoje nagie zdjęcia dwunastolatce


Kryminalni zwalczający przestępczość internetową namierzyli i zatrzymali dwudziestoośmioletniego mieszkańca Wielkopolski. Mężczyzna miał na jednym z portali społecznościowych korespondować z dwunastoletnią dziewczynką. Dodatkowo przesłał jej swoje nagie zdjęcia i zobowiązał do zachowania wszystkiego w tajemnicy.

Sprawę zgłosił ojciec dziewczynki. Odkrył, że jego córka na jednym z portali społecznościowych nawiązała znajomość z dorosłym mężczyzną. Dodatkowo nowy znajomy przesłał dziewczynce swoje nagie zdjęcia. Tą sytuacją natychmiast zajęli się cyberkryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Policjanci ustalili, że dziewczynka mogła korespondować z mężczyzną nawet kilka tygodni. Właśnie w tym czasie zostały jej wysłane zdjęcia. Wówczas anonimowy rozmówca miał zobowiązać ją do zachowania wszystkiego w tajemnicy. Śledczy ustalili jednak dokładną tożsamość mężczyzny i jego miejsce zamieszkania. Zebrali też materiał dowodowy, niezbędny do zatrzymania i postawienia mu zarzutów.

Dwudziestego lutego kryminalni zwalczający cyberprzestępczość pojechali do jednej z miejscowości w województwie wielkopolskim. To właśnie tam podejrzany mieszkał i pracował. Mężczyzna był zupełnie zaskoczony wizytą policjantów. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty między innymi prezentowania treści pornograficznych nieletniej i posiadania takich materiałów z udziałem małoletnich. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Grozi mu do pięciu lat więzienia.


Komentarze

  1. Skąd dokładnie jest ten facet?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przy takich przestępstwach policja raczej nie podaje dokładniejszej lokalizacji.

      Usuń

Prześlij komentarz