Września – Kołaczkowo. Z amfetaminą w gaciach


Policjanci zatrzymali dwudziestopięcioletniego mieszkańca gminy Kołaczkowo, który miał znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna schował w bieliźnie ponad trzydzieści cztery gramy amfetaminy. A to jeszcze nie koniec jego zapasów...

Policjanci patrolujący Wrześnię, przy ul. Chopina zauważyli volkswagena golfa – kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył. Czym oczywiście tylko wzbudził zainteresowanie mundurowch. Został zatrzymany. Podczas kontroli, policjanci zauważyli, że kierowca i pasażer (trzydziestoczteroletni mieszkaniec tej samej gminy) zachowują się bardzo nerwowo. No to zarządzono kontrolę osobistą. W tej sytuacji młodszy z mężczyzn sam wyjął z gaci „coś” zawinięte w czarną folię. Po rozpakowaniu oczom policjantów ukazał się biały proszek.

Była to amfetamina – całkiem sporo, bo aż trzydzieści cztery gramy z hakiem. Pasażera policjanci zwolnili, samochód trafił na parking policyjny, a kierowca do celi.

Przeprowadzono również przeszukanie w miejscu zamieszkania zatrzymanego – w budynku gospodarczym znaleziono sto dziewięćdziesiąt gramów marihuany.

Dwudziestopięciolatek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze: policyjny dozór, poręczenie majątkowe w wysokości dziesięciu tysięcy zł i zakaz opuszczania kraju. Za to przestępstwo grozi do dziesięciu lat odsiadki.
(aw)

Komentarze