Komentarze po zwolnieniu Nawałki


Mamy oczywiście wysyp komentarzy po zwolnieniu Adama Nawałki – jedni popierają tę decyzję, inni krytykują, ale niemal wszyscy uważają, że odpowiedzialność za obecną sytuację ponosi zarząd. A to nie koniec dzisiejszych niespodzianek w Kolejorzu, bo Maciej Henszel, rzecznik prasowy klubu zapowiada: będzie jeszcze kontynuacja komunikatu dzisiejszego.

Radosław Nawrot na Twitterze:
Lech Poznań musi przyznać, że się skompromitował. Nie tym nawet, że nie zdobył niczego przez ostatnie lata. Tym, że się miota, nie wie na co się zdecydować, nie wie co począć, zmienia zdanie. To jest po prostu niekompetencja w sprawach sportowych, niedopuszczalna w takim klubie.
Nawet nie chodzi o to, ilu trenerów Lech zwolnił w ciągu roku. Chodzi o to, ile miał tzw. "projektów". Każdy zupełnie inny, żaden nie wypalił. Trener Nawałka poleciał, bo nie było innego wyjścia. Ale to tylko symptom, nie przyczyna problemów Lecha.
Sam pisałem, że Adam Nawałka to ostatnia szansa. Że po nim mrok. Podtrzymuję - tak, nastał mrok.
Lech Poznań zakłada, że wymiana graczy pomoże. Nie pomoże, jeśli nie pozyska się odpowiednich, naprawdę sensownie wybranych, nie tak jak dotąd. Trener jest wtedy kwestią doprawdy wtórną. Ważną, ale wtórną.

Jerzy Dudek (Przegląd Sportowy):
Nawałka zawsze był i jest człowiekiem, który sprawia wrażenie perfekcjonisty, być może aż do przesady. Uwielbia mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. I choć z organizacją gry jego drużyn bywało różnie, to organizacja i etyka pracy zawsze stały na najwyższym poziomie. Obserwując jego etap w Lechu, miałem wrażenie, że tam szybko przestało – kolokwialnie mówiąc – żreć. Że piłkarze nie przyjęli najlepiej jego metod. Że szybko przestały im się podobać długie analizy wideo czy inne kwestie wprowadzane przez byłego selekcjonera. I tu pozostaje pytanie, czy to rzeczywiście problem ze szkoleniowcem, czy kwestia siedząca gdzieś głębiej, bo prędzej czy później problemy mieli właściwie wszyscy poprzedni trenerzy Lecha…

Komentarze