Szczepimy, bo myślimy


Ruszyła akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy – jeśli ustawa wejdzie w życie, samorządy będą mogły utrudniać nieszczepionym dzieciom przyjęcie do żłobka lub przedszkola.

Komitet Obywatelski Inicjatywy Ustawodawczej „Szczepimy, bo myślimy” zwraca się z prośbą o wsparcie w akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy. Marszałek sejmu zawiadomienie o utworzeniu komitetu przyjął 6 lutego. Teraz potrzebnych jest co najmniej sto tysięcy podpisów. Zebrać je trzeba właściwie do końca kwietnia (bo potem są święta majowe, a 6 maja projekt ustawy z podpisami powinien trafić do kancelarii marszałka).

Jak objaśnia i apeluje komitet:
Celem naszego projektu jest umożliwienie jednostkom samorządu terytorialnego wprowadzenie nowego, dodatkowego kryterium punktowego przy przyjęciu do publicznych żłobków oraz przedszkoli – posiadania przez kandydatów obowiązkowych szczepień ochronnych zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych lub zaświadczenia lekarskiego o istnieniu przeciwwskazań.
Prosimy o wsparcie wszystkich, którzy uważają szczepienia za jedno z największych osiągnięć medycyny.
Apelujemy do partii politycznych o poparcie naszego projektu oraz aktywne włączenie się w zbiórkę podpisów pod projektem ustawy „Szczepimy, bo myślimy”.
Zwracamy się do wszystkich środowisk i zawodów medycznych – lekarzy, farmaceutów, pielęgniarek, o pomoc w zbieraniu podpisów pod naszym projektem w punktach gdzie mają Państwo styczność z pacjentami.
W związku z faktem, że nasz projekt dotyczy materii wchodzącej w zakres działania samorządów lokalnych, liczymy na wsparcie wszystkich samorządów, zarówno na etapie zbiórki podpisów, jak i dalszej współpracy przy wprowadzaniu w życie proponowanych przez nas regulacji.
W Wielkopolsce podpisy można składać w:

GNIEZNO
Przychodnia Rodzinna na Orcholskiej
Orcholska 41

KONIN
Wielkopolska Izba Lekarska
Liliowa 9

KROTOSZYN
Przychodnia Familia Medical
ul. Masłowskiego 2A

LESZNO
Okręgowa Izba Lekarska
ul. Sygietyńskiego 47

OSTRÓW WLKP.
Wielkopolska Izba Lekarska
ul. Sienkiewicza 14/4

Biuro Poselskie Jarosława Urbaniaka
ul. Sienkiewicza 1

PIŁA
Wielkopolska Izba Lekarska
Kryniczna 2

POZNAŃ
Wielkopolska Izba Lekarska
Nowowiejskiego 49

Na razie lista skromna, ale komitet ma nadzieję, że punktów będzie przybywać.
Jeżeli chcieliby Państwo pomóc udostępnić stacjonarny punkt zbierania podpisów (przychodnia, gabinet lekarski, apteka czy jakiekolwiek miejsce) PROSIMY O KONTAKT, gdyż obok listy z podpisami MUSI być udostępniony projekt ustawy – TO WAŻNE!!!
Mogą też Państwo zebrać podpisy wśród znajomych, sąsiadów, rodziny, współpracowników i odesłać na adres:
DOLNOŚLĄSKA IZBA LEKARSKA
ul. Kazimierza Wielkiego 45
50-077 Wrocław
SEKRETARIAT
Listę do zbierania podpisów oraz projekt można też pobrać na stronie:
Na dole są pliki do pobrania.

Komentarze

 1. Akcja rozsądna, niemniej w dobie XXI w. o ile skuteczniejszym narzędziem do zbierania podpisów byłby sam Internet.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli szczepionki sa takie dobre to ciekawe czemu lekarze sie nie szczepia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo zaszczepili ich, gdy się urodzili. Zdaje się, że chodzi o ważne szczepienia dzieci, a nie farmaceutyczną nagonkę na kasę niepotrzebnego szczepienia dorosłych.

   Usuń
  2. No chyba, że się jedzie na Czarny Ląd do miejsca zapomnianego przez Boga i ludzi...

   Usuń
  3. "Nie, jesteśmy pod tym względem najgorszym krajem w Europie. Procent zaszczepionych pracowników służby zdrowia jest w granicach ok. 6 proc."

   http://www.medexpress.pl/zawodymedyczne/pracownicy-medyczni-nie-szczepia-sie-przeciwko-grypie-to-skandal/50160/

   Mozna znalezc dużo takich artykolow.

   Usuń
  4. To artykuł sprzed pięciu lat. Przypuszczam, że lekarze nie szczepili się przeciwko grypie z lenistwa, zaniechania, bezmyślności, a nie dlatego, że uznawali szczepionki za szkodliwe. Obecnie jest już nieco inaczej, lekarze mają świadomość, że powinni świecić przykładem i stąd jest sporo akcji publicznego szczepienia lub publikowania kart. Np. tu:
   https://www.facebook.com/OILWarszawa/posts/2291428830928032

   Usuń

Prześlij komentarz